Шампионът Манчестър Сити ще иска да се завърне към победите в днешното си домакинство срещу Кристъл Палас. “Гражданите” стъпиха накриво миналия уикенд в гостуването си срещу Нюкасъл, а днес срещу тях се изправя съперник, който в предишния сезон взе четири точки от двата си мача срещу тима на Джосеп Гуардиола. Двубоят на “Етихад” започва в 17:00 часа.

Манчестър Сити бе много близо до това да усети вкуса на загубата за първи път от началото на новия сезон във Висшата лига, след като изоставаше с 1:3 в гостуването си на Нюкасъл. В крайна сметка шампионите показаха характер и си тръгнаха с точка от „Сейнт Джеймсис Парк“, след като тази истинска класика от Премиър лийг завърши при резултат 3:3. Илкай Гюндоган откри резултата още в петата минута, но до почивката „свраките“ направиха пълен обрат с голове на Мигел Алмирон (28′) и Калъм Уилсън (39′). В 54-тата минута Киърън Трипиър вкара трети гол за Нюкасъл, но това не бе достатъчно за победа на домакините, защото Ерлинг Холанд (60′) и Бернардо Силва (64′) изравниха резултата. Така шампионите останаха на две точки зад лидера Арсенал, който е единственият отбор с пълен актив след първите три кръга. През седмицата Сити изигра още един двубой, завършил при същия резултат – благотворителен мач с Барселона на “Камп Ноу”. Шампионите спечелиха последните си пет домакинства в Премиър лийг, вкарвайки 20 гола в този период.

Кристъл Палас загуби на старта на сезона от Арсенал, а след това взе точка от гостуването си на Ливърпул. В третия кръг тимът на Патрик Виейра постигна и първата си победа през този сезон – 3:1 над Астън Вила на “Селхърст Парк”. С два гола за домакините се отличи Уилфред Заха (7’, 58’), а едно добави Жан-Филип Матета (71’). За бирмингамци ранна преднина донесе Оли Уоткинс (5’), но нещата от там нататък тръгнаха зле за гостите. През седмицата Палас надигра с 2:0 и третодивизионния Оксфорд Юнайтед в двубой от втория кръг на Купата на лигата.