Ливърпул ще се опита да се отърси неочаквано лошия старт на сезона и загубата от Манчестър Юнайтед в домакинство срещу новака в Премиър лийг Борнемут. Мърсисайдци спечелиха само две точки в първите си три мача и вече изостават на цели седем пункта от върха, но им предстоят две поредни домакинства, в които са длъжни да вземат максимума и да се доближат до отборите в челото. Срещата на “Анфийлд” е от четвъртия кръг и започва в 17:00 часа.

Ливърпул не оправда очакванията в първите си два мача. След като победи Манчестър Сити в двубоя за “Къмюнити Шийлд” след много силно представяне, всички очакваха мърсисайдци да вземат шест точки в двубоите с Фулъм и Кристъл Палас. Нищо такова обаче не се случи. И в двата мача “червените” изоставаха от своите съперници и трябваше да положат огромни усилия, за да стигнат дори само до точката в тях. Новото попълнение Дарвин Нунес си изпроси нелеп червен картон в предишния двубой и така още повече утежни ситуацията за Юрген Клоп, който и без това не може да разчита на голям брой играчи заради контузии. Така се стигна и до гостуването на “Олд Трафорд” в началото на седмица. Ливърпул отново влезе лошо в този двубой, но този път не  успя да измъкне и точка. “Червените дяволи” демонстрираха огромно желание, енергия и много скорост, с които съвсем заслужено спечелиха с 2:1 и същевременно нанесоха първо поражение на мърсисайдци в Премиър лийг за цялата 2022 година. Тимът на Юрген Клоп бе в серия от 21 поредни срещи в първенството без загуба, но изигра много разочароващ мач и има само две точки след първите три кръга. Джейдън Санчо откри резултата в 16-ата минута, а Маркъс Рашфорд удвои в 53-тата. Мохамед Салах намали девет минути преди края, но това не помогна на Ливърпул да избегне поражението. За първи път от 2018 година “червените дяволи” победиха големия си исторически съперник във Висшата лига. Така след три кръга Ливърпул заема незавидната 16-а позиция.

Борнемут започна много добре сезона, след като в първия мач след завръщането си в елита “черешките” победиха с 2:0 у дома Астън Вила. След това обаче обаче отборът на Скот Паркър трябваше да се изправи последователно срещу Манчестър Сити и Арсенал. Очаквано Борнемут нямаше никакъв шанс срещу тези съперници и допусна общо седем гола в тези две срещи, без да успее да се разпише. През седмицата обаче “черешките” успяха да отстранят Норич след изпълнение на дузпи в двубой от “Карабао Къп”, така че все пак пристигат на “Анфийлд” в добро настроение.