Шампионът Манчестър Сити гостува на Нюкасъл в двубой от третия кръг на Премиър лийг, в който тимът на Джосеп Гуардиола ще се опита да остане със стопроцентов актив. До момента единствено Арсенал успя да спечели и трите си мача от началото на сезона. “Свраките” също започнаха добре, така че срещата на “Сейнт Джеймсис Парк” обещава да бъде интересна. Началото е в 18:30 часа.

Преди седмица шампионът Манчестър Сити постигна втора поредна „чиста“ победа през новия сезон в Премиър лийг, след като надигра с 4:0 новата Борнемут. Ерлинг Холанд, който изригна с два гола в дебюта си във Висшата лига, не успя да се разпише в първия си мач на „Етихад Стейдиъм“, а и почти нямаше никакви възможности. Все пак норвежецът записа асистенция за първото попадение на „гражданите“, реализирано от Илкай Гюндоган (19′). След това на сцената за пореден път излезе Кевин де Бройне, който отбеляза разкошен гол за 2:0, а няколко минути след това асистира на Фил Фоудън за третото попадение. След почивката автогол на Джеферсон Лерма оформи крайния резултат. Така Сити има пълен актив след първите два кръга и голова разлика 6:0.

Нюкасъл сломи в първия кръг съпротивата на новака Нотингам Форест, който се защитаваше със зъби и нокти. Тимът на Еди Хау пропусна много положения, но все пак реализира два гола и заслужено спечели трите точки. След това за “свраките” бе доста трудно при гостуването им на Брайтън във втория кръг. “Чайките” със сигурност бяха отборът, който държеше инициативата и създаваше по-добрите положения, но добрите намеси на Ник Поуп на вратата на гостите помогнаха на Нюкасъл да си тръгне с точка.