Фулъм и Брентфорд излизат на “Крейвън Котидж” в интересно лондонско дерби от третия кръг на Премиър лийг, което стартира днес в 17:00 часа.

След като в първия кръг Александър Митрович отбеляза два гола във вратата на Ливърпул и се превърна в герой за Фулъм, преди седмица сърбинът провали лондончани в гостуването им на Уулвърхамптън. В двубой, в който почти нямаше никакви възможности, Митрович получи шанса да изпълни дузпа в 81-вата минута, но ударът му от бялата точка бе спасен от Жозе Са. Така Фулъм спечели втората си точка след завръщането в елита. Уулвърхамптън, който в първия кръг загуби от Лийдс, взе първа такава, но „вълците“ отново разочароваха с представянето си, като за 90 минути нанесоха само един точен удар.

Брентфорд се представя впечатляващо от началото на сезона. Тимът на Томас Франк показа характер в първия си мач и взе точка от гостуването си на Лестър, въпреки че изоставаше с два гола. Лисиците“ доминираха сериозно през първата половина на двубоя и взеха аванс от два гола след попадения на Тимоти Кастан (33′) и Киърнън Дюсбъри-Хол (46′). След това обаче Брентфорд значително подобри представянето си и стигна до равенството чрез Айвън Тони (62′) и Джош Дасилва (86′). Във втория кръг лондончани разбиха разклатения Манчестър Юнайтед с 4:0 у дома, като и четирите попадения паднаха през първата част, когато точни бяха Дасилва (10’), Матиас Йенсен (18’), Бен Мий (30’) и Брайън Мбемо (35’).