Лестър приема Саутхамптън на “Кинг Пауър Стейдиъм” в двубой от третия кръг на Висшата лига на Англия. Двата отбора все още нямат победа през новия сезон, така че целта им днес е да запишат първа такава в актива си. Срещата е от 17:00 часа.

“Лисиците” могат да съжаляват, че не започнаха кампанията с победа, след като при домакинството си на Брентфорд водеха с 2:0, но допуснаха изравняване за крайното 2:2. След това тимът на Брендън Роджърс трябваше да гостува на започналия много силно сезона отбор на Арсенал. Жезус се разписа на два пъти през първото полувреме, след което лондончани водеха с 2:0. Бразилецът на няколко пъти се размина и с хеттрик, но се отчете и с две асистенции. След почивката Лестър показа качествата си в нападение и на два пъти намаляваше резултата след автогол на Уилям Салиба и попадение на Джеймс Мадисън. И двата пъти обаче “лисиците” много бързо получаваха нов гол. Гранит Джака се разписа при първата атака на “артилеристите” след получаването на гол в 55-ата минута, а Габриел Мартинели успокои феновете в 75-ата минута. Брендън Роджърс все още не знае какво ще бъде бъдещето на Уесли Фофана, Юри Тилеманс и Джейми Варди и тази несигурност още повече обърква подготовката. Каспер Шмайхел пък вече напусна отбора. Самият Фофана, който е трансферна цел на Челси, бе изваден от групата за днешния мач. В следващите два кръга пък предстоят сблъсъци с Челси и Манчестър Юнайтед.

Саутхамптън бе разбит с 1:4 в  първия кръг, когато “светците” поведоха с 1:0 на Тотнъм в Лондон, но в крайна сметка допуснаха тежко поражение. Преди седмица отборът бе напът да запише втора загуба, след като изоставаше с два гола от Лийдс на “Сейнт Мери” . Родриго се разписа на два пъти в първата част на второто полувреме. Резервата Джоузеф Арибо върна домакините в мача, а Кайл Уокър-Питърс изравни в 81-вата минута. Тази точка не свали много от напрежението, което тегне върху Ралф Хазенхютъл и австриецът продължава да бъде един от фаворитите за това да бъде първият уволнен мениджър през новия сезон.