Брайтън приема Нюкасъл в двубой от вторият кръг на Висшата лига. След прекрасния минал сезон тимът на Греъм Потър започна ударно и новата кампания, след като преди седмица победи с 2:1 Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”. “Свраките”, които имат големи амбиции за новия сезон, пък сломиха съпротивата на новака Нотангам Форест. Срещата на “Амекс Стейдиъм” е днес от 17:00 часа.

Брайтън тотално надигра Манчестър Юнайтед през първите 45 минути на двубоя на “Олд Трафорд” и заслужено имаше аванс от два гола до почивката чрез Паскал Грос (30’, 39′). През второто полувреме “чайките” трябваше да се защитават повече, но се справиха, допуснаха само един гол и си тръгнаха с трите точки от “Театъра на мечтите”. Това бе втора поредна победа за футболистите на Греъм Потър над 20-кратните шампиони, след като постигнаха значим триумф с 4:0 през миналата кампания, както и първа такава в историята на клуба на “Олд Трафорд”.

Нюкасъл стартира новия сезон в Премиър лийг с победа над новака Нотингам Форест. Бившият европейки шампион, който за първи път от 23 години игра в елита, се бранеше героично близо час, въпреки че надмощието на „свраките“ бе смазващо. Опълчението обаче падна в 58-ата минута, когато Фабиан Шер откри резултата с бомбен шут от далечната дистанция. Калъм Уилсън сложи точка на спора в 78-ата минута след много технично изпълнение.