Четвъртфиналната фаза на Европейското първенство по баскетбол за младежи ще завърши с битка между Хърватия U20 и Черна гора U20. Двата тима затварят тази фаза от елиминациите с директен двубой помежду си, който ще започне днес от 22:00 часа българско време.

Хърватите завършиха на трето място в своята група “А”, в която допуснаха загуби от Франция с 65:76 и от Белгия със 75:76, като между тях записаха победа над Словения със 77:74. На осминафиналите “шахматистите” демонстрираха пълната си мок и отнесоха състава на Италия с 88:72 в мач, в който в един момент разликата доближаваше 30-те точки.

Отборът на Черна гора се превърна в един от най-постоянните в ключовите моменти с течение на шампионата. Домакините на надпреварата спукаха гуми на старта след разочароващо поражение с 62:83 от Полша, но след това се съвзеха и завършиха груповата фаза с две победи – 77:70 над Турция с 76:72 над Германия, за да спечелят своята група. На осминафиналите Черна гора отново показа характер и надигра Чехия с 80:78, въпреки че изоставаше в последната четвърт.