Левски и Спартак (Варна) се изправят в интригуващ сблъсък на стадион “Георги Аспарухов” днес от 21:00 часа. Огромен ентусиазъм имаше и в двата лагера за началото на новата кампания, но тимовете тръгнаха зле в шампионата, като допуснаха загуби с по 0:1.

Сега определено и “сините”, и “соколите” ще искат да подобрят представянето си и да зарадват своите феновете, а това е предпоставка за интересен двубой на “Герена”.

Левски излиза като фаворит в днешната среща и след неблагоприятния резултат срещу ЦСКА 1948 привържениците на столичния тим ще очакват задължителни три точки срещу варненци. Освен това на “сините” им предстои мач от Лигата на конференциите срещу коравия отбор на ПАОК и те определено ще искат да наберат скорост преди домакинството си на гръцкия гранд.

Двубоят срещу Спартак със сигурност пропускат Ивелин Попов, който е контузен още от предсезонната подготовка, и Цунами, който получи травма в коляното по време на двубоя в Бистрица и е аут от сметките на Станимир Стоилов. Нападателят Роналдо също имаше леки проблеми през седмицата и тренира индивидуално, но се очаква да стартира от първата минута срещу “соколите”.

Завръщането на Спартак в елита беше вгорчено от неприятната загуба у дома от Славия. “Соколите” докосваха първата си точка в Първа лига, но нелеп автогол в 93-ата минута на мача ги остави с празни ръце.

Положителното нещо все пак бяха препълнените трибуни на “Коритото”, които показаха големия ентусиазъм у феновете на варненци.

Все още проблем в редиците на Спартак са затрудненията с картотекирането на новите футболисти. През седмицата варненският тим представи поредното си ново попълнение – нападателят Мартин Тошев, който се очаква да запълни дупката в нападението.

Bwin дава следните коефициенти за днешния сблъсък: 1.21 за победа на Левски, 6.25 за равенство и 12.00 за “двойка”