Непоставеният Давид Гофен и деветият в схемата Камерън Нори се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой от „Уимбълдън“. Началният час на мача е около 16:30.

Гофен е сред приятните изненади на турнира. Макар и да не е поставен, той стигна дотук и е на крачка от първия си полуфинал в „Големия шлем“, след като за четвърти път достига до четвъртфинал в турнир от тази категория. Досега опитният тенисист записа четири победи на „Уимбълдън“. В първия кръг той се справи в три сета срещу Раду Албот с 6:2, 6:2, 7:6 (5), а след това отново спечели в три сета, но срещу Себастиан Баес с 6:1, 6:2, 6:4. В третия кръг отстрани Юго Юмбер в четири сета след 4:6, 7:5, 6:2, 7:5, а на осминафиналите надделя в петсетова битка над Франсис Тиафо със 7:6 (3), 5:7, 5:7, 6:4, 7:5. Най-доброто му представяне в надпреварата е от предишното му участие през 2019-а, когато игра на четвъртфинал, който загуби от Новак Джокович.

Нори остана единственият представител на домакините в мъжкия и женския турнири, така че трябва да продължи да защитава честта на страната си. Това е неговият най-добър резултат в турнирите от „Големия шлем“, като ще се опита да го направи още по-добър. В три от четирите си досегашни мача в надпреварата той спечели в три сета. По този начин бяха отстранени Пабло Андухар с 6:0, 7:6 (3), 6:3 в първия кръг, Стив Джонсън с 6:4, 6:1, 6:0 в третия кръг и Томи Пол с 6:4, 7:5, 6:4 в осминафиналите. Най-трудно му беше във втория кръг, когато направи обрат и надви Хауме Мунар в пет сета с 6:4, 3:6, 5:7, 6:0, 6:2. Най-доброто му представяне на „Уимбълдън“, е от миналата година, когато отстъпи на Роджър Федерер в третия кръг.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.80 за победа на Гофен и 1.44 за успех на Нори.