Отборът на Белгия преследва задължителна трета победа в квалификациите за Световното първенство по баскетбол през 2023-а. За да го направят обаче, “червените дяволи” ще трябва да спечелят предстоящото си домакинство на Словакия. Двубоят започва в четвъртък от 21:30 часа в зала “Монс Арена”.

Белгийците се нуждаят от само още един успех, за да прескочат втория етап на квалификациите за Мондиал 2023. В момента селекцията на Дарио Гиергия се намира на третото място в група “A” с баланс от 2 победи и 2 загуби, докато словаците са на четвъртата позиция с 4 поражения от 4 мача.

Съставът на Белгия вече веднъж се разправи по бързия начин със своя съперник, след като при гостуването си в Левице през ноември записа изразителен успех с 83:57. Сега в състава на белгийците са играчи като Сам Ван Росом, Ретин Обасохан и Исмаел Бако, които би трябвало да бъдат напълно достатъчни, за да изведат отбора си към нова убедителна победа над словаците.