Тази вечер Унгария може да има своя нов баскетболен шампион. Тимът на Кьорменд, който за последно вдигна титлата преди 19 години, се нуждае от само още една победа, за да триумфира отново с трофея след дългото чакане. За да го направи, тимът на Антонис Константинидес трябва отново да детронира действащия шампион Фалко Сомбатели. Кьорменд води в серията с 2-1 победи, а ключовият мач №4 започва тази вечер от 19:30 часа.

Въпреки че са смятани за аутсайдери пред далеч по-класния си съперник, баскетболистите на Кьорменд демонстрираха страхотна воля и сърце в течение на финалната серия. Те загубиха първото си гостуване на територията на Сомбатели със 76:86, но след това успяха да сътворят геройски обрат във втория мач, в който губеха с девет точки в края на третата четвърт, но стигнаха до победата в самия край с драматичното 69:68. Ситуацията беше идентична и в мач №3, в който отборът на Фалко разполагаше с още по-голяма преднина – 14 точки в третата част, но допусна да я загуби и сърцатите възпитаници на Константинидес сътвориха нов обрат, този път с краен резултат 81:78.

Кьорменд завърши на трето място в редовния сезон с 20 победи и 14 загуби, докато отборът на Фалко бе абсолютен доминатор с 29 успеха и само 5 поражения, което им отреди първата позиция в крайното подреждане. Естествено, тимът от Сомбатели направи пътя си към финала по лесен в сравнение с този на съперника си за златото, след като елиминира Седеак и Алба Фехервар с по 3-1 победи. Кьорменд пък отстрани Орошлани с 3-1, а на полуфиналите срещна сериозна съпротива от КТЕ-Дуна, която все пак бе сломена с 3-2 успеха.