Отборите на Монако и АСВЕЛ подновяват борбата си за шампионската титла във френското първенство. Монегаските приемат съперника си в мач №4 в зала “Гастон Медсен” тази вечер от 21:30 часа. Възпитаниците на Саша Обрадович имат преднина от 2-1 победи в серията за златото и ако успеят да победят шампионите още веднъж тази вечер, то те ще триумфират с трофея.

Тимът на Монако извоюва предимството си в серията благодарение на драматичен успех с 83:80 в предходния четвърти мач преди два дни. Майк Джеймс и компания контролираха двубоя през цялото му време и макар че в последната четвърт АСВЕЛ се държеше много близо до домакините, момчетата на Обрадович показаха хладнокръвие и затвориха двубоя без да изпускат преднината си.

Балансираното нападение на монегаските даде резултат в двубоя, в който цели петима състезатели завършиха с двуцифрен точков актив. Дуейн Бейкън бе най-добър с 19 точки, Майк Джеймс прибави дабъл-дабъл от 16 точки и 10 асистенции, Парис Лий наниза 15 точки, а Донатас Мотиеюнас и Уил Томас се отличиха с по 12 и 11 точки. Ели Окобо пък бе над всички за АСВЕЛ със своите 25 точки, които обаче не стигнаха за победата на неговия отбор. АСВЕЛ игра силно в срещата – бе по-добър в стрелбата от близко и средно разстояние, спечели борбата и записа по-малко грешки, но голямата разлика се отрази в стрелбата от тройката, където грандът от Вильорбан бе едва 3/22 срещу 9/17 за Монако.

Баскетболистите на АСВЕЛ нямат право на втори пореден такъв лош мач в стрелбата. Те обаче са изправени до стената срещу съперник, който разполага с психологическото предимство. Именно заради това специалистите от bwin оценяват успеха на Монако тази вечер на 1.57, докато победа за отбора на Ти Джей Паркър е със ставка 2.30.