Румъния продължава да търси първа победа в новото издание на Лигата на нациите и първи успех при Едуард Йорданеску. Тази вечер северните ни съседи посрещат в Букурещ отбора на Финландия, който е лидер във временното класиране на група 3 на Лига “В”, в която са още тимовете на Босна и Херцеговина и Черна гора. Срещата е от 21:45 часа.

Румънците бяха надиграни напълно в гостуването си на Черна гора и заслужено загубиха с 0:2. Северните ни съседи отправиха само един точен удар към вратата на бившия страж на Левски Милан Миятович. Черна гора доминираше и в 66-ата минута поведе. Всичко започна от грешка на Влад Кирикеш, след което Вешович центрира на далечната греда към Хакшабанович, а той свали с глава към Мугоша. Нападателят не се поколеба и с мощен шут изведе своите напред. В последните десетина минути селекционерът на домакините направи 4 смени, а една от резервите сложи точка на спора. В основата на гола отново беше Мугоша, който не успя да преодолее Ница, но играещият в румънското първенство Вукчевич се оказа на точното място и заби втория гол за Черна гора. След това северните ни съседи загубиха с 0:1 и от Босна в Зеница.  Харис Дулйевич комбинира със Смайл Превляк, който преодоля от малък ъгъл Флорин Нита, отбелязвайки единствения гол. Така воденият от Ивайло Петев тим нанесе втора загуба на Румъния и северните ни съседи са последни в класирането. Бившият треньор на българския ЦСКА Едуард Йорданеску, който пое Румъния през февруари, пък все още няма победа.

Финландия спечели четири точки в първите си два мача. Първо северняците изпуснаха победата срещу Босна в Хелзинки. Домакините имаха предимство през първото полувреме и поведоха в неговия край, когато Теему Пуки се разписа от дузпа. Резервата Смаил Превляк се разписа в добавеното време, носейки точката на гостите. Във втория си двубой Финландия записа победа, след като надигра с 2:0 Черна гора. И двете попадения  бяха дело на Йоел Похянпало, който откри резултата в 31-вата минута и се разписа още веднъж седем минути по-късно.