Унгария приема Германия на “Пушкаш Арена” в опит да постигне още един запомнящ се резултат. Преди година маджарите направиха 2:2 с Бундестима на Евро 2020. В първия си мач от Лигата на нациите през този сезон пък селекцията на Марко Роси победи с 2:1 Англия на свой терен. Маншафтът от своя страна търси първи успех в група 3 на Лига “А”, след като до момента записа две равенства. Сблъсъкът в Будапеща е тази вечер от 21:45 часа.

Унгария постигна първа победа над Англия от 1962 година, след като маджарите надделяха с 1:0 над „трите лъва“ на „Пушкаш Арена“ в дебютния си мач от Лига “А” на Лигата на нациите. Доминик Собослай реализира единственото попадение в 66-ата минута, когато реализира дузпа. За селекцията на Гарет Саутгейт това е първа загуба от финала на Евро 2020 с Италия. Островитяните изиграха двубоя на доста ниско темпо и създадоха твърде малко в офанзивен план, така че може би логично серията им от девет поредни мача без поражение бе прекъсната. Във втория си двубой маджарите отстъпиха с 1:2 на Италия като гост. “Скуадра адзура” изигра един от най-добрите си мачове след триумфа си на Евро 2020, като спечели този двубой с попадения на Николо Барела (30′) и Лоренцо Пелегрини (45′), а Джанлука Манчини (61′) си отбеляза автогол в полза на гостите. Унгария е загубила само едно домакинство в Лигата на нациите от самото създаване на турнира.

Отборите на Италия и Германия не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от първия кръг. Срещата на “Ренато Дал`Ара” в Болоня завърши при резултат 1:1. Домакините излязоха в доста експериментален състав, но оказаха сериозна съпротива на своя съперник и първи откриха резултата с попадение на Лоренцо Пелегрини в 71-вата минута. Гостите обаче възстановиха равенството в 73-тата минута чрез Йошуа Кимих и този резултат се запази до края, като двата тима поделиха по точка. Тимът на Ханзи Флик направи 1:1 и във втория си мач, в който трябваше да посрещне Англия в Мюнхен. Голът за домакините отбеляза Йонас Хофман в 50-ата минута. Хари Кейн обаче изравни от дузпа в 88-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него. Всъщност това беше трето поредно 1:1, което прави отборът на Германия, който няма загуба в 11 поредни срещи.