Отборите на Бостън Селтикс и Голдън Стейт Уориърс се изправят един срещу друг в мач №4 от Финалите на НБА. Идната нощ от 4:00 часа в зала “Ти Ди Гардън” в щата Масачузетс ще разберем дали “келтите” ще увеличат своята преднина в серията до 3-1 победи, или пък възпитаниците на Стив Кър ще си върнат домакинското предимство и ще предизвикат ново равенство в битката при 2-2.

Домакините от Бостън бяха категорично по-добрият отбор в третия двубой, в който записаха успех със 116:100, чрез който извървяха половината път до рекордната 18-а титла не само в клубната история, но и цялостно в тази на НБА. Момчетата на Име Удока бяха изключително агресивни при играта в подкошието, като в крайна сметка отбелязаха двойно повече точки в правоъгълника от своя съперник – 52 срещу 26. Също така “келтите” грабнаха и цели 15 борби в нападение, като спечелиха борбата с 47 срещу 31.

“Воините” имаха само един силен период в мача – в третата четвърт, когато лидерите на тима Стеф Къри и Клей Томпсън намериха ритъма в стрелбата си и не само върнаха своя отбор в мача, но и му позволиха да вземе крехък аванс при 82:83. Оттам нататък обаче баскетболистите на Бостън отново поеха контрол върху мача и след като впечатлиха с отлична защита в последната четвърт, удържайки атомното нападение на Голдън Стейт до само 11 точки, заслужено се поздравиха с триумфа и аванса от 2-1.

Най-лошата новина от мача за треньорския щаб на Уориърс бе контузията в левия глезен, която Стеф Къри получи в последната четвърт. Плеймейкърът на “воините” пострада след една борба за топката със съперниковия център Ал Хорфърд, но той все пак успя да се завърне на паркета след инцидента. Самият Къри призна след мача, че не би трябвало контузията да му попречи да вземе участие в мач №4, като снощи журналистът Шамс Чарания от “The Athletic” информира, че Къри ще играе в следващия двубой.