Англия приема Италия пред празните трибуни на “Молиню” в търсене на първата си победа в група 3 на Лига “А” на Лигата на нациите. “Трите лъва” неочаквано заемат последно място в групата, след като спечелиха само една точка в първите си два мача, докато “Скуадра адзура” е на върха с четири пункта. Двубоят е повторение на финала на Европейското първенство, в който Италия триумфира на “Уембли” след изпълнение на дузпи. Сблъсъкът е в събота, 11 юни, от 21:45 часа.

Англия разочарова в първия си мач в лигата, след като загуби с 0:1 от Унгария в Будапеща. Доминик Собослай реализира единственото попадение в 66-ата минута, когато реализира дузпа. За селекцията на Гарет Саутгейт това бе първа загуба от финала на Евро 2020 с Италия. Островитяните изиграха двубоя на доста ниско темпо и създадоха твърде малко в офанзивен план, така че може би логично серията им от девет поредни мача без поражение бе прекъсната. След това англичаните направиха 1:1 с Германия в Мюнхен. Голът за домакините отбеляза Йонас Хофман в 50-ата минута. Хари Кейн обаче изравни от дузпа в 88-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него. Така Англия за първи път от септември 2018-а записа два поредни мача без победа. Въпреки че двубоят няма да бъде на “Уембли”, “трите лъва” нямат загуба на английска земя в 15 поредни срещи.

След като не успя да се класира за финалите на Световното първенство, а впоследствие допусна тежка загуба от Аржентина на “Уембли”, Италия показа по-добро лице в първите си мачове от Лигата на нациите. Европейският шампион излезе в доста експериментален състав срещу Германия, но оказа сериозна съпротива на своя съперник и първи откри резултата с попадение на Лоренцо Пелегрини в 71-вата минута. Гостите обаче възстановиха равенството в 73-тата минута чрез Йошуа Кимих и този резултат се запази до края, като двата тима поделиха по точка. След това отборът на Италия постигна заслужена победа с 2:1 при домакинството си на Унгария. “Скуадра адзура” изигра един от най-добрите си мачове след триумфа си на Евро 2020, като спечели този двубой с попадения на Николо Барела (30′) и Лоренцо Пелегрини (45′), а Джанлука Манчини (61′) си отбеляза автогол в полза на гостите. Победата срещу Унгария бе едва четвърта за Италия в 12-те мача на отбора след триумфа на Евро 2020. “Скуадра адзура” обаче няма загуба като гост от септември 2018-а година, когато отстъпи на Португалия в Лигата на нациите.