Швейцария и Испания търсят първите си победи в тазгодишното издание на Лигата на нациите. “Кръстоносците” все още нямат нито една точка в група 2 на Лига “А”, докато с две ремита “Ла Роха” е едва на третата позиция, оставайки зад Португалия и Чехия. Сблъсъкът в Женева е тази вечер от 21:45 часа.

В първия си мач швейцарците отстъпиха с 1:2 в гостуването си на отбора на Чехия. Автогол на Джибрил Соу донесе успеха на домакините, които дебютираха в най-елитната дивизия на турнира. Другото попадение за тях беше дело на Ян Кухта, а за Швейцария се разписа Ноа Окафор. Отборът на Мурат Якин трябва да съжалява, защото създаде голям брой положения, но в крайна сметка си тръгна победен от Прага. Няколко дни по-късно “кръстоносците” бяха разбити от Португалия. Кристиано Роналдо демонстрира отлична форма и отбеляза два гола при успеха на своя отбор. “Мореплавателите” тотално доминираха и разбиха съперника си, като можеха да спечелят и с по-голям резултат. Така Швейцария допусна три загуби и записа едно равенство в последните си четири мача във всички турнири. Отборът на Якин обаче няма поражение в предишните си си 11 домакинства.

Испания игра добра в иберийското дерби с Португалия в първия кръг, но изпусна победата. Гола за домакините вкара Алваро Мората в 25-ата минута, а в 82-рата Рикардо Орта изравни. Двата тима премериха сили на “Бенито Вийямарин” в Севиля. Испанците доминираха изцяло преди почивката, но стигнаха само до едно попадение, а Португалия се добра до точката с късен гол на резервата Орта. След това финалистът от последното издание на Лигата на нациите отново все само точка от гостуването си на Чехия. Двубоят на “Синобо Стейдиъм” в Прага завърши при резултат 2:2. Домакините на два пъти повеждаха с голове на Якуб Пешек в 4-тата и Ян Кухта в 66-ата минута, но гостите успяха и двата пъти да изравнят с попадения в края на двете полувремена, дело на Гави в 45-ата и Иниго Мартинес в 90-ата минута. Селекцията на Луис Енрике е в серия от шест поредни срещи без поражение.