След като само преди няколко дни отборът на Уелс постигна един от олемите си успехи, класирайки се за финалите на Световното първенство в Катар, днес “драконите” излизат срещу Нидерландия в сблъсък от група 4 на Лига “А” в Лигата на нациите. Двубоят е на “Милениъм Стейдиъм” в Кардиф и започва в 21:45 часа.

Уелс стана последният участник на Мондиал 2022 от Европа, след като във финална битка от плейофите надви Украйна с 1:0 в Кардиф. Капитанът на съперника Андрий Ярмоленко имаше нещастието да си вкара автогол в 34-тата минута след удар на Гарет Бейл. На световните финали уелсците ще са в група с Англия, Иран и САЩ. Това е второ класиране за “драконите” на световно първенство след това през 1954 година, когато отборът стига до четвъртфиналите. Няколко дни преди двубоя с Украйна Уелс загуби с 1:2 от Полша в първия си мач от Лигата на нациите. Сега селекцията на Робърт Пейдж трябва бързо да забрави празненствата и да се фокусира върху факта, че за шест дни трябва да изиграе три мача срещу много силни отбори. Два от тях са срещу Нидерландия, а третият е срещу Белгия. Уелс е в серия от 19 поредни срещи без загуба като домакин.

Нидерландия постигна първа победа над Белгия от четвърт век, и то каква. Отборът на Луис ван Гаал съкруши “червените дяволи” насред “Крал Бодуен” в Брюксел с 4:1 и направи перфектен старт на кампанията си в Лигата на нациите. Два гола за впечатляващия успех вкара Мемфис Депай, а другите попадения във вратата на домакините отбелязаха Стивън Бергвайн и Дензъл Дъмфрис. Миши Батшуай се разписа за белгийците в добавеното време. “Лалетата” нямат загуба от Евро 2020, когато оборът бе елиминиран на 1/8-финалите от Чехия. Оттогава “оранжевите” записаха седем победи и три равенства. Серията без поражение като гост пък възлиза на шест мача.