Битката за титлата в НБА между отборите на Голдън Стейт Уориърс и Бостън Селтикс продължава с втория мач от финалната серия. “Воините” отново приемат 17-кратните шампиони, като този път целта на момчетата на Стив Кър е да избегнат случилото се в откриващия двубой от серията. Двубоят започва идната нощ от 3:00 часа българско време и ще се проведе в зала “Чейз Сентър” в Сан Франциско. Общият резултат засега е 0-1 победи в полза на “келтите”.

Както е известно, домакините пропиляха 15-точкова преднина в третата четвърт на първия мач, като Бостън се възползва от липсата на концентрация у редиците на съперника и нанесе решителен удар във финалния период. Момчетата на старши треньора Име Удока записаха феноменална последна част, печелейки я с 40:16 по пътя към изключителния обрат. Така “келтите” се превърнаха в първия отбор в историята на Финалите, който печели с двуцифрена преднина в мач, в който е изоставал с такава на старта на последния период.

Тимът на Бостън наистина не изглеждаше на себе си в третата четвърт, в която се стигна до сериозната разлика. Една от звездите на тима обаче – Джейлън Браун, се погрижи да задвижи тима си на старта на финалния период. Стрелецът наниза 10 точки и постави началото на обрата за своя тим, който беше завършен успешно от триото Ал Хорфърд, Дерик Уайт и Маркъс Смарт, които се включиха много силно във финалните акорди на срещата. “Келтите” нанизаха първите си 7 стрелби от тройката в последната част, като общо стрелбата им от игра в четвъртината бе 15/23.

В лагера на Голдън Стейт отказаха да свеждат глави след мача, като един от лидерите на тима – Дреймънд Грийн, дори не остана впечатлен от случилото се в двубоя. “Воините” имаха няколко чудесни възможности да качат преднината си в рамките на 20 точки в третата част, но именно тази липса на концентрация в тези моменти и непримиримостта, която момчетата в зелено показаха, доведоха до този развой на мача.