Отборите на Словения и Швеция излизат един срещу друг на “Арена Петрол” в двубой от група 4 на Лига “В” от Лигата на нациите. Срещата е тази вечер от 21:45 часа.  Другите два отбора в групата са Норвегия и Сърбия.

Последният официален мач на Словения бе през ноември миналата години, когато селекцията на Матаиш Кек победи Кипър. Отборът завърши на четвърто място в квалификационна група “Н” за Мондиал 2022 и остана далеч от Мондиала. През март словенците изиграха две контроли, в които направиха 1:1 с Хърватия и 0:0 с домакина на Световното Катар. Така отборът записа серия от четири поредни срещи без загуба.

В края на миналата година изглеждаше, че Швеция ще се класира автоматично за финалите на Световното първенство, но загубите от Грузия и Испания изпратиха “тре коронур” на бараж. На полуфиналите шведите се справиха с Чехия след продължения, но на финала загубиха с 0:2 от Полша. В герои за “дружина полска” се превърнаха Роберт Левандовски (49-дузпа) и Пьотър Жиелински (72). Двубоят беше равностоен до дузпата в началото на второто полувреме, изработена от Гжегож Криховяк. След гола шведите се откриха и станаха лесна жертва за полските атаки, довели до втори гол във вратата им. Селекцията на Яне Андерсон спечели 12 от последните си 18 мача, но това се оказа недостатъчно за класиране на Мондиала.