Сърбия и Норвегия започват битката за изкачване в Лига “А” на Лигата на нациите със сблъсък помежду си, който ще се изиграе в четвъртък, 2 юни, на стадион “Райко Митич” в Белград. Началото е в 21:45 часа. Останалите отбори в група 4 на Лига “В” са Швеция и Словения.

Сърбия се класира автоматично за финалите на Световното първенство в Катар след драматична победа над Португалия в последния мач от група “А”, дошла след гол на Александър Митрович в 90-ата минута. След този успех сърбите събраха 20 точки от осем мача и завършиха с три пункта пред “мореплавателите”. След споменатия мач селекцията на Драган Стойкович изигра две контроли, в които победи Унгария и загуби от Дания. Сърбия спечели само един от шестте си двубоя в предишната кампания на Лигата на нациите. “Плавите” нямат загуба на свой терен от края на 2020 година.

Въпреки силното поколение, с което разполага, Норвегия отново не успя да се класира на финалите на световно първенство. Селекцията на Стале Солбакен, в която личат имената на Ерлинг Холанд, Мартин Йодегор и Александър Сьорлот, завършиха на трето място в своята група, оставайки зад Нидерландия и Турция. Отборът се провали буквално в последните си два мача, в които не успя да стигне до гол. Иначе в десетте си срещи от квалификациите Норвегия допусна само осем попадения. В последната си кампания в Лигата на нациите тимът на Солбакен завърши на второ място в група 1 на Лига “В”, като остана зад лидера Австрия. През март Норвегия изигра две контроли, в които победи Армения и Словакия с общ резултат 11:0.