Вторият в световната ранглиста Даниил Медведев ще се опита да достигне до четвъртия кръг на “Ролан Гарос”, но за да го направи, руснакът ще трябва да елиминира още един тенисист, който традиционно играе силно на червени кортове – сърбина Миомир Кечманович. Двамата се изправят във втория мач от програмата на корт “Сузан-Ленглен”, който ще започне веднага след края на женския сблъсък между Ирина Бегу и Леолия Жанжан.

Медведев вече успя да се справи с двама “клейкортъри” до този момент на Откритото първенство на Франция, и то без да загуби нито един сет. Руската първа ракета елиминира аржентинеца Факундо Багнис с 6:2, 6:2, 6:2 в първия кръг, а след това в негова жертва се превърна друг сърбин в лицето на Ласло Джере, който бе победен от Медведев с 6:3, 6:4, 6:3. Така 26-годишният руснак загатна, че е преодолял до някаква степен трудностите с представянето си на червено, но това все пак трябва да се потвърди в следващите етапи срещу по-сериозни съперници.

Такъв е Миомир Кечманович, който заема 31-вата позиция в световната ранглиста. Сръбският тенисист записа някои нелоши резултати на червено тази година, след като първо достигна до четвъртфиналите на турнира в Белград, а веднага след това се отчете и с полуфинал в Мюнхен. Неговото пътешествие на “Ролан Гарос” започна с категорична победа над аржентинеца Томас Мартин Ечевери с 6:3, 7:5, 6:3, която бе последвана с малко по-труден успех над казахстанския бомбардировач Александър Бублик – 4:6, 7:5, 6:2, 6:1. Кечманович има шанс да запише ново най-добро класиране на “Ролан Гарос”, ако успее да победи Медведев днес, тъй като досегашното му върхово постижение е трети кръг от миналата година.

Двамата не са играли нито веднъж помежду си при професионалистите. Победителят от битката ще се изправи срещу Марин Чилич или Жил Симон в четвъртия кръг.