Тотнъм продължава преследването с Арсенал в битката за четвъртото място с домакинство срещу борещия се за своето спасение отбор на Бърнли. Двубоят, който е от предпоследния кръг на Премиър лийг, е в неделя, 15 май, от 14:00 часа.

Преди няколко дни Тотнъм запази надежди за четвъртото място във Висшата лига и класиране в Шампионската лига след убедителна победа с 3:0 над Арсенал в дербито на Северен Лондон. Хари Кейн откри резултата от дузпа в 22-рата минута. Роб Холдинг получи червен картон в 33-тата минута, а малко по-късно Кейн отбеляза втория си гол в мача. Хюн-Мин Сон довърши гостите с попадение в началото на второто полувреме. Успехът доближи Тотнъм на точка от четвъртия Арсенал два кръга преди края. “Шпорите” на пръв поглед имат по-леки мачове от Арсенал в оставащите два кръг. След двубоя с Бърнли тимът на Антонио Конте гостува на вече изпадналия отбор на Норич. “Артилеристите” държат съдбата си в своите ръце, но за да са сигурни, трябва да победят Нюкасъл и Евертън.

Бърнли загуби в предишния кръг с 1:3 от Астън Вила и така понесе сериозен удар по амбициите на “виненочервените” в изключително завързаната все още битка на дъното. Играчите на Стивън Джерард изиграха отлично срещата и се възползваха от шансовете си, като не оставиха особени възможности на домакините. Попаденията в полза на победителите бяха дело на Дани Ингс (7’), Емилиано Буендия (31’) и Оли Уоткинс (52’), а почетното попадение за домакините бе дело на Максуел Корне в добавеното време. В момента Бърнли е точно над зоната на изпадащите само благодарение на по-добрата си голова разлика от Лийдс. Йоркширци обаче са изиграли и мач повече. След визитата на Тотнъм Бърнли гостува на Астън Вила, а в последния кръг приема Нюкасъл. Ясно е, че програмата е много тежка, така че всяка точка може да се окаже решаваща.