Лийдс Юнайтед, който преди няколко дни се озова в зоната на изпадащите от Премиър лийг, приема Челси на “Елънд Роуд” в изключително важен двубой за йоркширци в битката за оцеляване. “Сините от Лондон” пък не успяха да спечелят нито един от последните си три мача в първенството и вече имат само точка преднина пред Арсенал. Срещата е отложен двубой от 33-тия кръг, който ще се изиграе в сряда, 11 май, от 21:30 часа.

Само в рамките на няколко дни Лийдс се изправя срещу лондонски съперник. През уикенда отборът загуби с 1:2 гостуването си на Арсенал. “Топчиите” поведоха с два гола на Еди Нкетия до десетата минута, а в 28-ата останаха с човек повече. Неочаквано обаче след това играта на тима на Микел Артета тръгна надолу. Диего Йоренте намали резултата в 66-ата минута, а финалът на двубоя бе доста нервен за домакините, но те в крайна сметка постигнаха целта си. След тази загуба Лийдс се озова в зоната на изпадащите, тъй като по същото време Евертън победи Лестър и изпревари йоркширци. Това бе второ поредно поражение за тима на Джеси Марч, който преди това очаквано загуби и от Манчестър Сити.

Челси не успя да спечели домакинството си на Уулвърхамптън, въпреки че водеше с два гола. Срещата завърши 2:2 след късни попадения но гостите. Ромелу Лукаку откри резултата в 56-ата минута от дузпа, а секунди по-късно удвои. Влезлият като резерва Тринкао се разписа в 79-ата минута, а в 96-ата минута Конър Коуди изравни. Срещата бе изгледана от трибуните от потенциалния нов собственик на клуба Тод Боели. Офертата на консорциума на американския бизнесмен бе приета, но се очаква одобрението на британското правителство и Висшата лига. Челси има една победа в последните си пет мача. Тимът запазва третото си място, като има преднина от вече само една точка пред Арсенал. Отборът на Тухел загуби 20 точки от водеща позиция през този сезон, а играта в защита тотално се срина. Лондончани трябва да направят всичко възможно да се стабилизират, защото само след няколко дни на Челси предстои финал за Купата на Англия срещу Ливърпул.