След като се прости с мечтите да играе на финал в Лигата на конференциите, Лестър се завръща към ангажиментите си в Премиър лийг с домакинство на изключително мотивирания отбор на Евертън, който се бори за мястото си в елита. Двубоят на “Кинг Пауър СТейдиъм” е от 36-ия кръг и стартира от 16:00 часа.

След като Лестър направиха 1:1 с Рома у дома, “лисиците” трябваше да гостуват на препълнения “Олимпико” за реванша от полуфиналите на Лигата на конференции. Автор на единственото попадение тази вечер бе Тами Ейбрахам още в 11-тата минута. Лестър бе вложил всичките си сили в европейските си ангажименти и видно бе позанемарил представянето си в Премиър лийг. В миналия кръг в първенството тимът на Брендън Роджърс загуби с 1:3 гостуването си на Тотнъм. Головете за “шпорите” вкараха звездите Хари Кейн (’22) и Хюн-Мин Сон (’60, ’79), като кореецът бе точен на два пъти. За “лисиците” пък “се разписа” Келечи Ихеаначо в първата минута на добавеното време. Лестър е в серия от шест поредни мача във всички турнири без победа. Отборът обаче няма загуба у дома в последните си 10 срещи.

Евертън взе  съдбата си в свои ръце, след като постигна изключително важна победа с 1:0 над Челси на „Гудисън Парк“. След този успех „карамелите“ са на две точки от спасителната зона, като имат и мач в запас в сравнение с Лийдс и два такива в сравнение с Бърнли. Легендата на Челси Франк Лампард подреди в пореден мач отбора си много добре в дефанзивен план, а в самото начало на втората част Ричарлисон отбеляза така важния гол за мърсисайдци след грешка на Сесар Аспиликуета. Няколко изключителни намеси на Джордан Пикфорд след това съхраниха преднината на Евертън, който постигна три победи и едно равенство в последните си четири домакинства. “Карамелите” се представят много силно на свой терен в последно време, но са в лоша серия от седем поредни загуби като гост.