Кристъл Палас приема Уотфорд на “Селхърст Парк” в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг, който може официално да потвърди изпадането на “стършелите”. Срещата има по-особен емоционален заряд заради завръщането на Рой Ходжсън, който до миналото лято бе начело на лондончани, а сега води Уотфорд. Двубоят е от 17:00 часа.

Кристъл Палас стигна до първата си победа в последните пет мача, след като спечели с 2:1 гостуването си на Саутхамптън. Ориол Ромеу откри резултата в полза на домакините в деветата минута след удар с глава. Тимът на Патрик Виейра имаше предимство през голяма част от мача и изравни след час игра, след като Ебечери Езе отбеляза първия си гол за сезона. Уилфрид Заха, който започна като резерва, се появи в игра в 64-тата минута. Той създаде положение от нищото и отбеляза победния гол в 92-рата минута. Кристъл Палас има девет победи, 11 загуби и цели 14 равенства от началото на сезона в Прмеиър лийг. Тимът започна да играе много стабилно в защита и от началото на февруари само Манчестър Сити и Ливърпул са допуснали по-малко голове в първенството. “Орлите” записаха чисти мрежи в последните си три мача в Премиър лийг, играни на “Селхърст Парк”.

В миналия кръг Уотфорд загуби с 1:2 директната битка за оцеляване с Бърнли. Домакините водеха в голяма част от мача след автогол на Тарковски в осмата минута. В рамките на три минути в края гостите стигнаха до пълен обрат. Джак Корк изравни в 83-тата минута, а Джош Браунхил донесе победата на Бърнли. Уотфорд е предпоследен и изостава на 12 точки от 17-ия Лийдс четири кръга преди края. Това означава, че ако днес не спечелят, “стършелите” официално ще изпаднат от Премиър лийг. През този сезон отборът се представя по-добре като гост, отколкото като домакин. “Стърешлите” спечелиха 15 от 22-те си точки именно далеч от дома.