Съседите в класирането Брентфорд и Саутхамптън излизат един срещу друг на “Брентфорд Къмюнити Стейдиъм” в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора достигнаха заветната граница от 40 точки, но за да си гарантират и математически оставането в елита, имат нужда от още една победа до края на сезона. Двубоят е в събота, 7 май, от 17:00 часа.

В Брентфорд със сигурност могат да се чувстват щастливи от първия си сезон в Премиър лийг. Въпреки че в последните си два мача “пчеличките” записаха равенство и загуба, и то без да успеят да отбележат гол, тимът на Томас Франк почти сигурно ще остане в елита, което бе и основната цел. В началото на седмицата Брентфорд трябваше да гостува на “Олд Трафорд”. “Червените дяволи”, за които това бе последно домакинство, излязоха мотивирани да си вземат довиждане със своите фенове в този слаб за има сезон, и победиха с 3:0. Няколко дена преди това Брентфорд направи 0:0 с Тотнъм у дома. Този двубой прекъсна серия от три поредни победи на “пчеличките”. До края Брентфорд трябва да играе с борещите се за оцеляване Евертън и Лийдс.

Саутхамптън загуби шест от последните си девет мача в Премиър лийг и в момента е точно зад Брентфорд, отстъпвайки по голова разлика. През уикенда “светците” загубиха у дома от Кристъл Палас. Ориол Ромеу откри резултата в полза на домакините в деветата минута след удар с глава. Тимът на Патрик Виейра имаше предимство през голяма част от мача и изравни след час игра, след като Ебечери Езе отбеляза първия си гол за сезона. Уилфрид Заха, който започна като резерва, се появи в игра в 64-тата минута. Той създаде положение от нищото и отбеляза победния гол в 92-рата минута. Интересното е, че последните две победи на Саутхамптън като гост бяха именно в Лондон – срещу Тотнъм и Уест Хам.