След като разби Манчестър Юнайтед на „Анфийлд“, Ливърпул трябва да се справи с предизвикателството на друго голямо дерби в исторически план. Днес „червените“ приемат Евертън в дербито на Мърсисайд. Двата отбора са в противоположните краища на таблицата, но двубоят е важен и за тима на Юрген Клоп, който се бори за титлата, и за този на Франк Лампард, който пък се бори за мястото си в Премиър лийг. Срещата стартира в 18:00 часа.

Вчера Манчестър Сити разгроми Уотфорд и дръпна с четири точки пред големия си конкурент, така че Ливърпул задължително трябва да спечели днес, за да остане в битката и да се надява на грешна стъпка на шампионите. През седмицата мърсисайдци разбиха с 4:0 Манчестър Юнайтед на “Анфийлд”. Колумбийското крило Луис Диас даде аванс на Ливърпул в резултата още в 5-ата минута, а в 22-рата египетският нападател Мохамед Салах бе точен за 2:0. Садио Мане реализира третото попадение за Ливърпул в 68-ата минута, а Салах вкара втория си гол в двубоя в 85-ата минута. С това отличилият се с две попадения и асистенция Мо Салах оформи и крайния резултат. Ливърпул продължава да бъде в битката за четири трофея, като само след няколко дни тимът на Юрген Клоп се изправя срещу Виляреал в първи полуфинал в Шампионската лига. “Червените” са в серия от девет поредни двубоя без загуба във всички турнири. Във Висшата лига пък Ливърпул е в период  от 11 поредни победи.

Преди няколко дни “карамелите” се добраха до късно равенство в домакинството си на Лестър. Харви Барнс откри резултата още в петата минута, а чак в добавеното време на този двубой Ричарлисон изравни. За тима на Франк Лампард това е четвърта точка в последните два кръга, след като преди две седмици мърсисайдци победиха Манчестър Юнайтед. Ако днес тимът на Франк Лампард загуби, а Бърнли победи у дома Уулвърхамптън, Евертън ще се окаже в зоната на изпадащите. “Карамелите” са най-лошият гост в лигата. Те са загубили 10 от 11-те си визити.