Бърнли приема Уулвърхамптън на “Търф Моор” в изключително важен мач за битката за оцеляване, която водят “виненочервените”. Ако отборът спечели, има шанс да се измъкне от зоната на изпадащите поне за известно време. В момента Бърнли има точка по-малко от Евертън, но и един изигран двубой повече. По-късно “карамелите” гостуват на Ливърпул, така че има голяма вероятно те да загубят. Двубоят между Бърнли и Уулвърхамптън е днес от 16:00 часа.

През седмицата Бърнли постигна важна победа в битката за оцеляването си в Премиър лийг. Възпитаниците на Майкъл Джаксън се наложиха с 2:0 в домакинството си на Саутхъмптън от 30-ия кръг и прибавиха ценни точки в актива си. Бърнли поведе още в 12-ата минута, когато Конър Робъртс получи на границата на наказателното поле и с прекрасен шут в далечния ъгъл отбеляза за 1:0. В края на първата част резултатът бе удвоен. При едно центриране от корнер Нейтън Колинс с глава бе точен за 2:0. По този начин тимът на Джаксън спечели четири точки в последните си два мача и има всички шансове да успее да се спаси. Затова днешният двубой е много важен. След него Бърнли гостува на предпоследния Уотфорд, а до края на сезона има мачове с Астън Вила, Тотнъм и Нюкасъл.

“Вълците” не са имали мач от 8 април, когато загубиха с 0:1 от Нюкасъл, така че със сигурност Уулвърхамптън ще е по-свежият от двата отбора. Тимът на Бруно Лаже е само на три точки от седмия Уест Хам, и то с мач по-малко. Дистанцията от Манчестър Юнайтед пък е пет точки, но “червените дяволи” са изиграли две срещи повече. Това означава, че Уулвс продължава да се бори за участие в евротурнирите. Тимът на Лаже е четвъртият най-добър гост в лигата, като до момента е спечелил 26 точки в 16 визити в първенството от началото на сезона.