Манчестър Сити ще опита да увеличи разликата си на върха във временното класиране на Премиър лийг на четири точки в днешното си домакинство с Уотфорд. Големият съперник на “гражданите” Ливърпул играе утре дерби с Евертън, така че поне за около 24 часа шампионите могат да се откъснат и да поставят под напрежение “червените”. Срещата с Уотфорд е в 17:00 часа.

Манчестър Сити си върна първото място в Премиър лийг, от което шампионите бяха изместени за около 24 часа след победата на Ливърпул над Манчестър Юнайтед. “Гражданите”надиграха с 3:0 Брайтън на “Етихад” и отново са с точка пред мърсисайдци. Тимът на Джосеп Гуардиола изпитваше затруднение да намери път към вратата на добре организирания съперник преди почивката, но през второто полувреме Рияд Марез (53′), Фил Фоудън (65′) и Бернардо Силва (82′) вкараха три безответни гола, с което донесоха заслужената победа на домакините. “Небесносините” имаха и късмет, тъй като първите две попадения паднаха след сериозна поредица от рикошети. Джосеп Гуардиола трябва да мисли освен за трите точки срещу Уотфорд, и за предстоящия първи полуфинал в Шампионската лига с Реал Мадрид.

Брентфорд победи с 2:1 Уотфорд като гост в миналия кръг, с което приближи „стършелите“ към Чемпиъншип. „Пчеличките“ поведоха с гол на Кристиан Ньоргор в 15-ата минута. През втората част домакините положиха огромни усилия, изравниха резултата чрез Еманюел Денис и пропуснаха златна възможност да поведат. Понтус Янсон обаче донесе пълния комплект точки на гостите в 94-тата минута след поредната асистенция на Кристиан Ериксен. Уотфорд вече е на цели седем точки от спасителната зона, като отборът има шест мача до края на сезона. Още по-неприятното за “стършелите” е, че са изиграли и мач повече от Евертън, който е точно над чертата. Тимът на Рой Ходжсън има нужда от чудо, за да са се спаси, като се има предвид, че три от оставащите шест двубоя са срещу Манчестър Сити, Лестър и Челси.