Бърнли ще приеме Саутхамптън в първия си ма на “Търф Моор” бе Шон Дайч от октомври 2012-а. “Виненочервените” са на три точки от спасителната зона, но и с мач повече от Евертън, така че двубоят е много важен в битката за оцеляване. Срещата е в четвъртък, 21 април, от 21:45.

В първия мач на Майк Джексън начело на Бърнли “виненочервените” направиха 1:1 с Уест Хам,но могат да съжаляват повече за резултата, тъй като при 1:0 в своя полза изпълниха дузпа, но това не доведе до гол. Наставникът на отбора до 23 години на Бърнли Майк Джексън бе начело на гостите, тъй като дългогодишният мениджър на тима Шон Дайч бе уволнен. Ваут Вегхорст даде аванс на Бърнли в 33-тата минута. След изпълнение на ъглов удар първо Джей Родригес уцели напречната греда с глава, а след това нидерландският нападател Вегхорст успя да направи добавка, също с глава, изпращайки топката във вратата за куриозното попадение. В самия край на първата част гостите имаха златен шанс за втори гол, но Максуел Корне пропусна дузпа, стреляйки в аут. В 74-тата минута чешкият халф на лондончани Томаш Соучек изравни и спаси домакините от поражение. Той изпрати топката във вратата с гърди след центриране от фал на Мануел Лансини.  Това бе 13-о равенство за Бърнли през този сезон, като по този показател отборът дели първо място във Висшата лига заедно с отборите на Кристъл Палас и Брайтън.

След неприятната серия от пет загуби и едно равенство Саутхамптън се върна на победния път след успех с 1:0 над Арсенал на “Сейнт Мерис”. Единственото попадение реализира Ян Беднарек в 44-тата минута. Саутхамптън бе добре организиран в защита, а в края на първото полувреме стигна и до гол, след като гостите не успяха да се справят добре с ъглов удар и Беднарек се разписа. С голяма заслуга за тези три точки бе стражът на “светците” Фрейзър Форстър, който направи няколко много важни спасявания.