Отборът на Евертън ще се опита да направи още крачка към спасението тази вечер, когато приема на “Гудисън Парк” Лестър. “Карамелите” постигнаха много важна победа над Манчестър Юнайтед в миналия кръг, а и резултатите на конкурентите бяха благосклонни. В края на седмицата обаче тимът на Франк Лампард гостува на Ливърпул в дербито от кръга в Премиър лийг, така че мениджърът трябва да има предвид и мачът на “Анфийлд”. Лестър не се бори за нищо особено в първенство и ще фокусира по-скоро силите си в турнира Лига на конференциите, където е на полуфинал. Сблъсъкът на “Гудисън Парк” е тази вечер от 21:45 часа.

На 9 април Евертън изнесе един от добрите си мачове в последните седмици и успя да спечели срещу минималното 1:0 срещу един напълно бездушен Манчестър Юнайтед в мач от 32-ия кръг на Премиър лийг. Момчетата на Франк Лампард излязоха и през цялото време демонстрираха, че в крайна сметка се борят за своето спасение, а техният гост единствено в първите 15 минути показа малка доза футбол, но след попадението на Антъни Гордън в 27-ата минута напълно се срина и сякаш не успя да се възстанови. След този резултат Евертън има три точки повече от Бърнли, а и мач в запас. До края на сезона обаче “карамелите” имат мачове с Ливърпул, Челси и Арсенал, така че този днешният двубой е доста важен.

Преди няколко дни Лестър загуби с 1:2 от Нюкасъл на “Сейнт Джеймсис Парк”. “Лисиците” поведоха с попадение на Адемола Луукман в 19-ата минута, но след половин час игра Бруно Гимараеш изравни. Бразилецът, който бе привлечен от Лион през зимата, реализира победния гол в 95-ата минута. Този двубой сложи край на серия от пет поредни мача без загуба за Лестър във всички турнири. “Лисиците” са петият най-слаб гост в Премиър лийг през този сезон.