Кристъл Палас приема Арсенал на “Селхърст Парк” в лондонското дерби от 31-вия кръг на Премиър лийг. “Артилеристите” ще искат да си върна третото място, от което бяха изместени вчера от големия съперник Тотнъм. “Орлите” взеха точка от лидера Манчестър Сити точно преди паузата и сега ще се опитат да постигнат положителен резултат срещу друг от водещите отбори. Срещата е от 22:00 часа.

Кристъл Палас се намира в много добър период. Тимът на Патрик Виейра е в серия от шест поредни срещи без загуба във всички турнири, като в този период се класира и за полуфиналите на ФА Къп. Освен това “орлите” записаха три чисти мрежи в предишните си три двубоя, което също е добър атестат. Същевременно обаче Палас постигна едва две победи в последните си 10 мача в Премиър лийг, което обяснява и факта, че отборът е все още е във втората половина на класирането.

Преди паузата за национални отбори Арсенал се пребори за още една трудна, но много важна победа в битката за топ 4 – срещу Астън Вила на “Вила Парк”. Единственото попадение бе дело на Букайо Сака в 30-ата минута на мача. “Артилеристите” изиграха не най-бляскавият си мача, но успяваха да доминират през по-голяма част от срещата. В петък Микел Артета бе избран за Мениджър на месец март в Премиър лийг. Испанецът изведе своя тим до три победи от четири мача. Единственото поражение в този период бе от кандидата за титлата Ливърпул. Тотнъм успя да измести Арсенал от четвъртото място след победата над Нюкасъл, но това е доста условно, защото двата отбора имат еднакъв брой точки, но “артилеристите” все още са с два изиграни мача по-малко от от съперника си от Северен Лондон. До края на месеца обаче Арсенал трябва да играе с Челси и Манчестър Юнайтед, така че днешния двубой е много важен за “топчиите”. Арсенал спечели шест от последните си седем мача в Премиър лийг и освен това е в серия от пет поредни успеха като гост в първенството.