Отборите на Ливърпул и Норич тази вечер се изправят един срещу друг на „Анфийлд“ в двубой от петия кръг на ФА Къп. Началният час на мача е 22:15.

Домакините от Ливърпул са безспорният фаворит в този мач. Те правят пореден силен сезон, като се представят страхотно във всички турнири, в които участват. В първенството заемат второто място в класирането и са замесени в борбата за титлата. В Шампионската лига са близо до четвъртфинал, след като надвиха Интер с 2:0 като гост, а преди няколко дни спечелиха Купата на лигата след победа над Челси след изпълнение на дузпи на финала. Играчите на Юрген Клоп със сигурност ще искат да триумфират и с трофея от този турнир, като вече отстраниха два противника по пътя си – Шрюсбъри с 4:1 и Кардиф с 3:1. Мърсисайдци вече се изправиха срещу днешния си опонент три пъти през този сезон, като постигнаха само победи – 3:0 и 3:1 в шампионата, както и 3:0 за Купата на лигата. Така че тази вечер те ще търсят четвъртата си победа срещу него през кампанията.

Гостите от Норич определено са аутсайдери в днешната среща и би било огромна изненада, ако успеят да елиминират този съперник, и то като гости. Те са най-слабият тим в първенството, където са на дъното на класирането, а се изправят срещу отбор, който е претендент за титлата. Ето защо задачата им да продължат напред в състезанието изглежда почти невъзможна. Резултатите от предишните три мача помежду им също засвидетелстват разликата в класите. Освен това „канарчетата“ са в негативна серия от три загуби в първенството – 0:4 от Манчестър Сити, 1:3 именно от Ливърпул и 0:2 от Саутхамптън. В предишните си два мача в турнира те постигнаха минимални победи с по 1:0 над Чарлтън и Уулвърхамптън, но надали ще успеят да запишат нов успех тази вечер.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.18 за победа на Ливърпул, 7.00 за равенство и 15.50 за успех на Норич.