Отборите на Ювентус и Торино тази вечер се изправят един срещу друг на „Алианц Стейдиъм“ в Дерби дела Моле, което ще открие 26-ия кръг в Серия А. Началният час на сблъсъка е 21:45.

Домакините от Ювентус продължават лютата си битка с Аталанта за четвъртото място в класирането. Те се намират именно на тази позиция с актив от 46 точки, а бергамаските изостават само с два пункта, като имат и един изигран мач по-малко. В миналия кръг двата тима се изправиха един срещу друг, като „бианконерите“ се спасиха от загубата с гол в добавеното време за реми 1:1. Така те не успяха да вземат предимство в борбата с прекия си конкурент за класиране в Шампионската лига. Ето защо е много важно за „Старата госпожа“ да спечели поне днешното градско дерби, особено преди гостуването на Виляреал в ШЛ през следващата седмица. На своя стадион тимът има седем победи, две равенства и три загуби в шампионатните си мачове през сезона.

Гостите от Торино през почти цялата кампания се движи около средата на подреждането. Сега те заемат десетото място с 32 спечелени пункта. Това означава, че тимът нито е застрашен от изпадане, нито има реална възможност да се класира за европейските клубни турнири. Въпреки това той ще излезе много мотивиран за днешния си мач, тъй като се изправя срещу своя градски съперник. „Биковете“ ще искат да се реваншират за поражението си през първия полусезон, когато загубиха на своя терен с минималното 0:1 след гол в последните минути на мач. Те не са печелили това дерби от 2015-а насам, като ще искат най-после да запишат успех в него. Въпреки това „граната“ е вторият най-слаб гост в първенството през този сезон със своите две победи, две ремита и седем поражения.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.63 за победа на Ювентус, 3.70 за равенство и 5.75 за успех на Торино.