Отборите на Манчестър Юнайтед и Уулвърхамптън днес се изправят един срещу друг на „Олд Трафорд“ в първия си двубой за 2022 година, който е и от програмата на 21-ия кръг в Премиър лийг. Началният час на мача е 19:30.

Домакините от Манчестър Юнайтед заемат седмата позиция в класирането с актив от 31 точки. Главната причина да са толкова надолу в подреждането е фактът, че те имат само 18 изиграни срещи до момента или с две-три по-малко от повечето тимове пред себе си. Така че ако продължи добрата си форма, рано или късно тимът ще влезе в топ 4. Ако днес спечелят своя двубой, „червените дяволи“ ще се доближат само на точка от четвъртия Арсенал. Те се намират в чудесна серия от осем мача без загуба във всички турнири. В тези срещи манчестърци постигнаха пет победи и три ремита. Те завършиха миналата година успешно с 3:1 над Бърнли, като ще искат да започнат 2022-а по същия начин.

Гостите от Уулвърхамптън правят колеблив сезон и това се вижда в класирането, където са на деветата позиция с 25 спечелени пункта. Трябва обаче да се уточни, че подобно на своя съперник, те също имат само 18 изиграни мача, така че биха могли да са малко по-нагоре в подреждането. Изглежда, че отборът е вън от опасност по отношение на битката за оцеляване, но също така едва ли ще успее да се пребори за евроучастие. Последният мач на „вълците“ беше преди две седмици – на 19 декември, когато те направиха нулево реми като домакини на Челси. Впоследствие бяха отложени срещите им с Уотфорд и Арсенал, което наложи принудителна почивка за Уулвс.