Отборите на Севиля и Барселона тази вечер се изправят един срещу друг на „Рамон Санчес Писхуан“ в отложен двубой от четвъртия кръг на Ла Лига. Мачът е с начален час 22:30.

Изненадващо или не, домакините от Севиля са основният преследвач на лидера в класирането Реал Мадрид. Те са на втората позиция с актив от 37 точки или на шест от върха в таблицата. Така че ако спечелят тази вечер, андалусийците ще съкратят изоставането си от водача на едва три точки. Именно затова този сблъсък е толкова важен за тях. В последните 20 мача срещу днешния си съперник те имат само 2 победи и 3 равенства, както и цели 15 загуби. Въпреки това в момента е очевидно, че именно възпитаниците на Юлен Лопетеги са в по-добра форма от двата тима. Те имат 6 успеха и 2 поражения в предходните си 8 мача във всички турнири, като днес ще разполагат и с домакинско предимство. На своя стадион севилци имат цели 7 победи и само 1 реми в испанския елит през този сезон.

Гостите от Барселона продължават с колебливите си изяви през сезона и това се отразява на позицията им в класирането. Така те заемат разочароващото осмо място в подреждането с 27 спечелени пункта, което не отговаря на клубните амбиции. Разликата от големия съперник и лидер в таблицата Реал Мадрид е цели 16 точки, което е много болезнено и недопустимо за каталунците. Това означава, че те могат да забравят за титлата през тази кампания и трябва да съсредоточат усилията си върху битката за завършване в топ 4. Победа днес ще придвижи тима точно на четвъртата позиция в класирането и ето защо този сблъсък е от голямо значение за играчите на Чави Ернандес. Както стана дума, те имат категорично надмощие в последните си 20 мача срещу днешния си опонент, но въпреки това през този сезон статистиката им като гост в първенството е неубедителна: само 1 успех, както и 4 равенства и 2 загуби.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.45 за победа на Севиля, 3.40 за равенство и 2.85 за успех на Барселона.