Отборите на Италия и Белгия излизат един срещу друг на „Алианц Стейдиъм“ в мача за третото място в Лигата на нациите. Мачът е днес с начален час 16:00 българско време.

За домакините е много разочароващо да участват в този мач поради няколко причини. Те се надяваха да спечелят турнира и да добавят трофея от него към този от Европейското първенство. Също така загубата от Испания на полуфинала сложи край на рекордната им серия от 37 срещи без поражение. Нека да не забравяме, че италианците са и домакини на финалите на турнира и така не успяха да зарадват своите фенове на „Джузепе Меаца“ въпреки освиркванията срещу Джанлуиджи Донарума. Макар и наранени от загубата в предишния двубой, „адзурите“ ще излязат само за победа, както правят във всеки свой мач. Роберто Манчини няма да може да разчита на контузилия се Давиде Калабрия, който се присъединява към редицата отсъстващи, сред които са Чиро Имобиле, Андреа Белоти, Матео Песина и Алесандро Флоренци. Наказан пък е Леонардо Бонучи след червения картон в полуфинала.

Гостите от Белгия също трябваше да преглътнат разочарованието да отпаднат преди финала в турнира. И те пристигнаха в Италия с нагласата да си тръгнат с трофей, но претърпяха болезнен обрат от Франция. „Червените дяволи“ водеха с 2:0 през първото полувреме, но след почивката претърпяха обрат до 2:3. ВАР също изигра своята роля след присъдена дузпа за световния шампион и отменен гол на Ромелу Лукаку. Именно головата машина на Челси няма да играе със сигурност днес заради натрупана мускулна умора. По същата причина ще отсъства и друга от звездите в състава на Роберто Мартинес – Еден Азар. Въпреки факта, че тимът ще играе за третото място, а не за трофея в турнира, определено няма да му липсва мотивация. Все пак именно днешният съперник го отстрани на ¼-финалите на Евро 2020 с 2:1. Днес обаче резултатът може да е в полза на белгийците.

От bwin дават следните коефициенти за този сблъсък: 2.00 за победа на Италия, 3.60 за равенство и 3.50 за успех на Белгия.