Отборите на Милан и Атлетико Мадрид се изправят един срещу друг на „Джузепе Меаца“ в един от най-интересните мачове от днешната програма на Шампионската лига. Двубоят е с начален час 22:00 българско време.

Домакините от Милан ще излязат пределно мотивирани за днешния сблъсък, защото знаят, че евентуален успех ще им даде преимущество в борбата за класиране за елиминациите на турнира. В първия си мач в групата те се бореха здраво, но в крайна сметка отстъпиха с 2:3 на Ливърпул на „Анфийлд“. В този двубой те доказаха, че макар и като отбор от четвъртата урна, те могат да спорят срещу някои от най-добрите тимове в ШЛ. Още повече, че в първенството „росонерите“ започнаха много силно и за момента са втори в Серия „А“ без нито едно поражение през кампанията. Те успяха да съхранят някои от титулярите си за днешната среща и ще се надяват това да им помогне да стигнат до първата си победа в турнира от 2013 година насам.

Гостите от Атлетико Мадрид също ще преследват успех на всяка цена, за да увеличат шансовете си да продължат напред в турнира. Те се представиха разочароващо и изненадващо не успяха да спечелят домакинството си на Порто в първия им мач, който завърши при нулево реми. Затова сега ще искат да се реваншират пред своите фенове, като си тръгнат с трите точки от Милано. Що се отнася до местния шампионат, мадридчани засега не впечатляват с изявите си, но все пак са четвърти в Ла Лига. През изминалия уикенд „рохибланкос“ допуснаха шокираща загуба с 0:1 като гост на Алавес, така че днес определено ще искат да избегнат подобно представяне. При последното участие на Милан в ШЛ през сезон 2013/14 именно испанският отбор го отстрани с две победи – 1:0 и 4:1, като „дюшекчиите“ ще се постараят днес да запишат нов успех над този съперник.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.80 за победа на Милан, 3.20 за равенство и 2.60 за успех на Атлетико Мадрид.