Отборите на Милан и Лацио излизат тази вечер един срещу друг на “Джузепе Меаца” в най-интересния двубой от неделната програма на третия кръг в Серия “А”. Двубоят е с начален час 19:00 българско време.

Домакините от Милан стартираха много добре сезона, като записаха две победи в първите си два мача. Те надвиха Сампдория с 1:0 като гост, а след това разбиха Каляри с 4:1 на своя стадион. Днес обаче определено им предстои най-трудния тест до момента, като “росонерите” отново ще се опитат да постигнат най-добрия възможен резултат. След днешния двубой ги очакват два още по-трудни – гостувания на Ливърпул и на Ювентус. Въпреки това те не бива да пестят сили тази вечер, защото съперникът им може да накаже всяка тяхна проява на слабост. Голямата звезда на отбора Златан Ибрахимович се очаква най-после да се завърне в игра, но най-вероятно като смяна през второто полувреме. Друга основна фигура – Франк Кесие, също е възстановен от своята контузия и се очаква да заеме мястото си в халфовата линия.

Гостите от Лацио също започнаха кампанията по добър начин, като подобно на своя съперник записаха успехи в първите си два мача. Първо те победиха новака Емполи с 3:1 като гост, а след това записаха категоричен успех с 6:1 при домакинството си на Специя. Това даде голяма увереност на тима преди паузата за мачовете на националните отбори, като той ще се опита да я задържи и след днешния сблъсък. В четвъртък “орлите” ги очаква ново трудно гостуване – на турския гранд Галатасарай, но те със сигурност ще са изцяло концентрирани върху днешната си визита. Римляните имат много лоша статистика при гостуванията си на Милан със само една победа в последните 31 шампионатни мача (19 загуби и 11 равенства), която дойде през ноември 2019-а с 2:1. През април обаче те спечелиха с 3:0 на “Олимпико” и нанесоха едната от двете загуби на “росонерите” като гости в Калчото през миналия сезон.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.20 за победа на Милан, 3.50 за равенство и 3.10 за успех на Лацио.