Отборите на Лил и Пари Сен Жермен днес се изправят един срещу друг на “Стад дьо Франс” в сблъсък за Суперкупата на Франция. Началният час на двубоя е 21:00 българско време.

Шампионите от Лил ще се опитат да спечелят нов трофей, след като през пролетта триумфираха с четвъртата си титла във френското първенство, прекратявайки доминацията на днешния си съперник през последните няколко сезона. Те останаха без своя наставник Кристоф Галтие, който пое Ница, както и без титулярния си страж Майк Менян, преминал в Милан, но все пак успяха да задържат своите звезди. Играчите, водени от новия им треньор Жоселин Гурвенек, ще направят всичко възможно да стартират новата кампания по възможно най-добрия начин, побеждавайки в днешния двубой. “Песовете” се представиха слабо в предсезонните си контроли, записвайки една победа, едно равенство и три загуби в тях, но ще се надяват да покажат много по-силна игра в първия си официален мач.

От Пари Сен Жермен си заслужиха участието в днешния спор за Суперкупата на Франция, след като спечелиха купата на страната с 2:0 над Монако на финала. В отбора ще се надяват да повторят това представяне и днес, за да триумфират с нов трофей и да постигнат частично отмъщение срещу тима, който прекрати тригодишната им хегемония във френския елит. Клубът направи много силна лятна селекция и привлече четирима звездни играчи – Жоржиньо Вайналдум, Ашраф Хакими, Серхио Рамос и Джанлуиджи Донарума. Днес Маурисио Почетино няма да може да разчита на последните двама, тъй като Донарума все още е в почивка, а Рамос е контузен. Неймар, Маркиньос, Анхел Ди Мария и Леандро Паредес също няма да участват в днешния мач, но наставникът разполага с достатъчно качествени футболисти, които да заместят подобаващо отсъстващите.

От bwin дават следните коефициенти за този двубой: 3.30 за победа на Лил, 3.30 за равенство и 2.15 за успех на Пари Сен Жермен.