Отборите на Нижний Новгород и Сочи днес излизат един срещу друг в последен двубой от първия кръг на новия сезон в Премиер лига. Двубоят е с начален час 19:00 българско време.

Домакините от Нижний Новгород си спечелиха правото да участват в руския елит, след като през миналия сезон завършиха на третото място в местната втора дивизия. Те се възползваха, че вторият Оренбург не получи лиценз, заради което заеха неговото място в първенството. Тимът ще иска да докаже, че заслужено е спечелил промоцията, и ще се постарае да остане в Премиер лига за поне още един сезон. Той има удоволоствието да изиграе първия си мач за кампанията на свой терен, въпреки че ще го направи срещу труден съперник. Като част от предсезонната си подготовка, новакът изигра три контроли, в които допусна две загуби от Рубин и една от ЦСКА (Москва).

Гостите от Сочи се представиха много добре през миналия сезон и завършиха на петата позиция в класирането. Това им даде правото да участват в турнира Лига на конференциите. Те дори вече изиграха първия си мач там, като спечелиха домакинството си на азербайджанския Кешла с 3:0. Реваншът на чужд терен е в четвъртък,но убедителният успех в първия мач позволява на играчите на тима да се концентрират изцяло върху днешната среща. “Барсовете” ще се постараят да започнат сезона в местния шампионат отново с победа, като визитат им на новака е добра възможност да го направят. В предсезонните си контроли отборът на бившия български национал Ивелин Попов записа успехи над Химки и Рубин, но също така загуби от дубъла на Краснодар и Спартак (Москва).

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 4.10 за победа на Нижний Новгород, 3.20 за равенство и 1.95 за успех на Сочи.