Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул тази вечер излизат един срещу друг на “Олд Трафорд” в отложеното дерби помежду си от 34-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят е с начален час 22:15 българско време.

Домакините от Манчестър Юнайтед твърдо са заели второто място в класирането с актив от 70 точки и едва ли ще променят позицията си до края на сезона. Вече е известен новият шампион, който е градският съперник Манчестър Сити (80 пункта), а при оставащи два кръга третият Лестър (66 пункта) е на четири точки разстояние. Така днес “червените дяволи” ще играят предимно за честта си, но със сигурност ще бъдат пределно мотивирани да победят най-големия си съперник и да му попречат в борбата за класиране в Шампионската лига. Тимът се намираше в серия от 14 шампионатни мача без загуба, но тя беше прекратена с поражението с 1:2 от Лестър преди два дни. Във въпросния мач Оле Гунар Солскяер беше принуден да пусне предимно футболисти, на които дава по-малко възможности за игра, за да съхрани силите на своите титуляри в сгъстената програма на отбора до края на сезона. За две седмици на манчестърци им предстоят четири мача, като последният от тях е финалът в Лига Европа срещу Виляреал. Днес обаче би трябвало Юнайтед да излезе с най-силните си футболисти на разположение. През този сезон тимът има 9 успеха, 3 ремита и 5 поражения в мачовете си от първенството на своя стадион.

Гостите от Ливърпул заемат шестата позиция в подреждането с 57 спечелени пункта. Те се намират на дистанция от 7 точки спрямо четвъртия Челси, но е с два изиграни мача по-малко. Това означава, че при две победи във въпросните срещи отборът може да се доближи само на точка от лондончани. Мърсисайдци ще се опитат да се борят до последно за място в Шампионската лига, което прави успеха в днешното дерби още по-задължителен и ценен. Ако играчите на Юрген Клоп не го спечелят, това до голяма степен би означавало да забравят за участие в турнира през следващата кампания, тъй като в такъв случай едва ли ще съумеят да се преборят за четвъртата позиция. През последните два месеца обаче отборът се справя добре в английския елит, като за този период има 4 успеха и 2 ремита. Той разполагаше с по-голяма почивка в сравнение с опонента си преди този мач, тъй като за последно игра в събота, когато спечели домакинството си на Саутхамптън с 2:0. Днес обаче ливърпулци са гости, като те имат 7 победи, 6 равенства и 3 загуби в шампионатните си визити през настоящия сезон.

По-рано през сезона двата тима завършиха 0:0 на “Анфийлд” в мач от първенството, а Манчестър Юнайтед спечели сблъсъка им за Купата на ФА с 3:2 на “Олд Трафорд”. От bwin дават следните коефициенти за днешния двубой: 2.85 за победа на “червените дяволи”, 3.60 за равенство и 2.35 за успех на Ливърпул.