Отборите на Албасете и Картахена днес се изправят един срещу друг на “Карлос Белмонте” в двубой от 30-ия кръг на Ла Лига 2. Двубоят е с начален час 20:00 българско време.

Домакините от Албасете се намират на най-неизгодната позиция в класирането, а именно последната. Те имат 26 точки в своя актив, но техните надежди за спасение все още не са угаснали. Причината е, че спасителното 18-о място е само на 4 пункта разстояние и победа днес би стопила още повече тази дистанция. През втората половина на януари тимът записа три поредни победи – 1:0 над Сарагоса, 2:1 над Алкоркон и 1:0 над Реал Овиедо, като така се намираше в серия от пет мача без поражение. Оттогава насам обаче играчите на Алехандро Менендес навлязоха в негативна поредица от шест мача без успех, изразяваща се в четири загуби и две равенства. Логично отборът е сред най-слабите домакини в първенството през този сезон с три победи, пет ремита и шест поражения.

Ситуацията на гостите от Картахена не е много по-различна. Те също са в зоната на изпадащите и по-точно на 20-ата с 29 пункта на тяхна сметка. Ако постигнат успех днес, те ще се изстрелят с четири места в класирането до 16-ото. Последната победа на отбора е от края на февруари, когато победи Леганес с 1:0 на свой терен. Тогава Рубен Кастро пропусна дузпа в последните секунди на първата част, но се реваншира през второто полувреме, когато отбеляза победното попадение. Последваха загуба с 1:2 от Майорка и равенство 1:1 с Понферадина в миналия кръг. Възпитаниците на Луис Мигел Карион са сред най-неубедителните гости в шампионата през кампанията със своите два успеха, четири равенства и осем загуби.

По-рано през сезона Картахена победи с 3:1 този съперник на своя стадион. От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.60 за успех на Албасете, 2.90 за равенство и 2.90 за победа на гостите.