Монпелие и Монако откриват 20-ия кръг в Лига 1 със сблъсък помежду си, който ще се състои на “Стад де ла Мусон” от 22:00 часа българско време. Домакините ще се опитат да прекъснат серията си от пет поредни срещи без победата, докато монегаските търсят трети пореден успех.

Амбициите на Монпелие за Европа претърпяха сериозен удар, след като тимът на Мишел дер Закариан не успя да спечели нито един от последните си пет мач в първенството, като в три от тях бяха допуснати загуби. Така Монпелие стана единственият отбор от топ 16, който няма победа в предишните си пет срещи. 2021 започна с поражение с 1:3 от Марсилия, след което Нант взе точка от гостуването си на “Стад де ла Мусон”. Това бе четвърти пореден двубой, в който La Paillade не успя да стигне до победата в свое домакинство. Тимът вече е на осма позиция, на пет точки от последното място, даващо право на участие в евротурнирите.

Монако започна годината много силно, след като постигна две поредни победи, при които отбеляза общо осем гола, допускайки само две попадения във вратата си. В последния кръг монегаските разгромиха с 3:0 гостуващия Анже само няколко дни след петте гола във вратата на Лориен. Така отборът на Нико Ковач влезе в топ 4 на класирането, изпреварвайки Рен и Марсилия. Резултата откри Гийермо Марипан в 40-ата минута след асистенция на Кевин Фоланд, а германецът се разписа за 2:0 в средата на второто полувреме. Точка на спора сложи резервата Стеван Йоветич (81′).

Фоланд и Бен Йедер имат общо 16 гола помежду си от началото на сезона. Нападателното дуо на Мопелие обаче също е доста ефективно. Анди Делор и Гаетан Лаборд са реализирали досега 14 попадения.

В първия мач помежду си през този този, който се игра през октомври, двата отбора завършиха 1:1. Монпелие обаче има само една победа у дома срещу Монако в последните 21 мача. В bwin коефициентът за успех на монегаските е 1.87. Ремито и “единицата” са оценени идентично – с 3.90