Брайтън приема Уулвърхамптън на “Амекс Стейдиъм” в двубой от 17-ия кръг на Премиър лийг, който стартира в 19:30 часа. Домакините ще се опитат да сложат край на серията от седем поредни срещи без победа, докато “вълците” нямат успех в три поредни мача и също се целят в трите точки.

Брайтън продължава да бъде над зоната на изпадащите въпреки лошата поредица. През седмицата “чайките” посрещнаха Арсенал и въпреки че през първото полувреме бяха по-добрият отбор, загубиха с 0:1 след гол на Александре Лаказет (66′), който се разписа секунди след появата си в игра. Така Брайтън прекъсна поредица от три последователни равенства – срещу Фулъм, Шефилд Юнайтед и Уест Хам. Последната победа на тима на Греъм Потър бе на 21 ноември, когато “чайките” победиха Астън Вила като гост.

Уулвърхамптън се представя под очакванията през този сезон. Тимът на Нуно Еспирито Санто е на 12-о място с актив от 21 точки. “Вълците” трудно отбелязват голове, което се оказва един от големите проблеми. До момента отборът е реализирал 16 попадения в 15-те си мача. През седмицата Уулвс претърпя огромно разочарование в гостуването си Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”.  Двата отбора изиграха поредния равностоен сблъсък помежду си и логично срещата вървеше към равенство. В 93-тата минута обаче “червените дяволи” стигнаха до победата след щастлив гол на Маркъс Рашфорд, дошъл след рикошет в Саис. Санто трудно намира кой да замести контузения Раул Хименес. Откакто мексиканецът получи фрактура на черепа, “вълците” не са се разписвали в три от шестте си срещи.

Последните три сблъсъка между тези два отбора завършиха наравно. Коефициентът в bwin за ново реми е 3.20. “Единицата” е оценена с 2.60, а “двойката” се котира с 2.80.